Ga naar de inhoud

Charlotte Corday d’Armont

Privécollectie

Artikelnummer: COL 2612.002 Categorieën: , , , Tag:

Marie Anne Charlotte Corday d’Armont was een jonge aristocrate die op 13 juli 1793 revolutionair, politicus en journalist Jean-Paul Marat in zijn bad vermoordde.

Het portret, door de schilder Hauer – in de korte tijd die aan de executie voorafging – gemaakt tijdens de zitting van het Revolutionaire Tribunaal dat Charlotte Corday berechtte, werd voltooid in de kerker waar ze na het vonnis, dat haar ter dood had veroordeeld, naartoe was gebracht.

afmetingen 13,7 × 8,7 cm
0. ontwerp / vorm / datering

,

2. status

,

3. periode afbeelding

4. kunstvorm

5. voorstelling

,

6. signering

7. lokatie object

8. uitgever

9. specificatie / serie (nummer)

Hauer, Jean Jacques

Jean Jacques Hauer (naamvariant: Johann Jabob Haver) werd op 10 maart 1751 in Gau-Algesheim geboren en overleed in 3 juni 1829 in Blois. Hauer was voornamelijk als schilder actief in Parijs. Als schilder specialiseerde hij zich in genre- en historische voorstellingen alsmede portretten. Vermeld in Witt Checklist, Bénézit.

Klik hier voor de hele levensbeschrijving en al onze werken van Hauer, Jean Jacques.

Heeft u een vraag of opmerking over 'Charlotte Corday d'Armont'? Dan vernemen wij dat graag. Gebruik daarvoor het onderstaande formulier.