Ga naar de inhoud

Bertken (Stijn Streuvels)

Privécollectie

In 1904 publiceerde Stijn Streuvels het griezelverhaal Bertken in de bundel “Dorpsgeheimen”. Nadien werd het nooit meer herdrukt. Een bibliofiele heruitgave verscheen in het vijftigste sterfjaar van Streuvels. In een uitvoerige en geïllustreerde inleiding analyseerde Streuvelskenner Toon Breës hoe Streuvels aan dit verhaal kwam en waarom hij het nadien schrapte uit zijn werk.

Isabelle Vandenabeele heeft bij Bertken 13 tweekleuren houtsneden gemaakt, plus een sierletter in lino voor het begin van elk van de 13 hoofdstukken.

afmetingen 19,5 × 14 cm
0. ontwerp / vorm / datering

,

1. prentsoort

2. status

,

3. periode afbeelding

4. kunstvorm

5. voorstelling

, , ,

6. signering

7. lokatie object

8. uitgever

9. specificatie / serie (nummer)

Vandenabeele, Isabelle

Isdabelle Vandenabeele is op 15 februari 1972 in Blankenberge geboren. Haar kunstzinnige vorming is grafische vormgeving en grafiek aan het Sint-Lucas Instituut in Gent. Ze is zowel actief als lithografe, houtsnijdster en etster. Ze won met haar grafische werk al diverse prijzen.

Klik hier voor de hele levensbeschrijving en al onze werken van Vandenabeele, Isabelle.

Heeft u een vraag of opmerking over 'Bertken (Stijn Streuvels)'? Dan vernemen wij dat graag. Gebruik daarvoor het onderstaande formulier.